تماس با ما: 09132009890

فن یخچال

فن یخچال

خرابی فن یخچال جنرال الکتریک GENERAL ELECTRIC
تشخیص عیب فن یخچال فریزر آمریکایی جنرال الکتریک پروفایل
این راهنمای موتور فن یخچال جنرال الکتریک GENERAL ELECTRIC برای یخچال و فریزرهای الکترونیکی GE است که بعد از سال 2002 ساخته شده است. از جمله یخچال، فریزر بالا ، و مدلهای ساید بای ساید جنرال الکتریک.

تشخیص خرابی فن یخچال و فریزر برای یخچال و فریزرهای الکترونیکی جنرال پروفایل . برد الکترونیکی (مادر برد) فن فریزر را در این یخچال ها کنترل می کند. این امر بررسی آنها را دشوارتر می کند اما با مطالعه این مطلب کار شما راحت می شود. برد یخچال و فریزرها در یخچال و فریزرهای الکترونیکی GE مدل های جدید وجود دارد . یک ورق فلزی یا در پایین سمت راست یا بالا سمت چپ پشت یخچال با پیچ ۱/۴ بسته شده.
توجه داشته باشید که همه یخچال و فریزرهای GE ساخته شده پس از سال 2002 مدل های الکترونیکی نیستند ، بنابراین این صفحه فلزی وجود ندارد، یخچال شما یخچال الکترونیکی نیست بلکه مکانیکی است، اما اگر برد الکترونیکی دارد و فن فریزر کار نمی کند این صفحه کمک می کند.

توجه داشته باشید که اگر در هر زمان تشخیص دادید که برد خراب است ، از نظر مقاومت در برابر سوخته ، از نزدیک به صفحه نگاه کنید. اگر می بینید که یک مقاومت سوخته فن با این برد کار نمی کند تعویض کنید زیرا فن به احتمال زیاد باعث خراب شدن فیبر برد می شود. بنابراین اگر فقط مادر برد را تعویض کنید ، فن باعث می شود برد جدید نیز خراب شود. گفته می شود ، (مقاومت) بهترین مسیر تعویض فن و برد است.

نکته اصلی تعویض برد دستورالعمل نصب برد یخچال جنرال می گوید برای از بین بردن سیم بلوز ترمیستور ، آن مرحله را با دقت بخوانید. فقط در فریزرهای پایین و مدل های رمزگذار لازم است. لیستی از پیشوندهای شماره سریال وجود دارد. این بدان معنی است که اگر یخچال شما یک مدل رمزگذار است و سه حرف اول از شماره سریال با یکی از پیشوندهای ذکر شده شروع می شود ، پس شما باید همانطور که توضیح دادید ، جامپر را برش دهید. یک مدل رمزگذار یک مدل است که به جای دکمه فشار یا دیجیتال ، دارای کنترل های چرخش شماره گیری است. تصویری از برد یخچال و فریزر الکترونیکی GE در پایین همین سایت وجود دارد . محل اتصال پلاگین J2 را که آزمایش موتورهای فن انجام می شود نشان می دهد. توجه داشته باشید که محل اتصال J2 بسته به سال ساخت یخچال ممکن است متفاوت باشد. همچنین سوکت برد ممکن است در کنار باشد.

تمام تست های برد یخچال در این صفحه با روشن بودن و وصل شدن تمام سوکت ها و سیم ها انجام می شود.
اگر فن اواپراتور در حال کار نباشد ، مشکل فن یا برد است. در قسمت صفحه تشخیص موتور فن یخچال و فریزر ، نحوه تشخیص اینکه آیا شما نیاز به تعویض فن ، مادر برد یا هر دو را دارید ، را توضیح می دهیم :

اولین کاری که باید انجام دهید این است که درب یخچال را بیش از سه دقیقه باز کنید. پس از سه دقیقه یخچال و فریزر وارد یک حالت راه انداز فن می شود که این کار باعث روشن شدن فن فریزر می شود. اگر پروانه فن نمی چرخد یا روشن نشده ، باید تعیین کنید که عیب از فن است یا برد اصلی . درب را باز کنید تا اطمینان حاصل شود که فن هنگام آزمایش به کار افتاده . همچنین تمام سوکت های متصل به برد حتی سوکت J2 را که در آن تست می کنید متصل کنید. برای آزمایش این ، برد را در پشت یخچال قرار دهید. در آن صفحه پلاگین با علامت J2 وجود دارد ، اینجاست که آزمایش فن انجام می شود.اهم متر خود را روی ولتاژ DC تنظیم کنید تا ولتاژ را بخواند و سیم سیاه خود را روی J2-pin 3 (پین سوم از سمت چپ) و سرسیم قرمز خود را روی pin J2 pin 8 قرار دهید و شما باید 12-14 VDC بگیرید، در غیر این صورت باید برد یخچال تعویض گردد.

در مرحله بعد ، سر سیاه خود را بر روی همان سیم قرار دهید و برای آزمایش 4 پین تست کنید ، این پین باید 12 VDC بخواند. توجه داشته باشید که اگر یخچال و فریزر در حالت محافظ کم نیست ، ممکن است 8VDC دریافت کنید و در بعضی از مدلها حتی ممکن است 4VDC نیز بدست آورید ، این بدان معنی است که فن در زمان تست در دور پائین یا متوسط قرار دارد.

اگر ولتاژ صحیح باشد و فن در حال کار نباشد ، فن فریزر را تعویض کنید. اگر ولتاژ صحیح نبود ، برد را تعویض کنید. این موتور فن یخچال و فریزر را می توان از شرکت یا از داخل سایت خریداری کنید

فن پشت یخچال جنرال الکتریک
فن کندانسور جنرال الکتریک
فن کنار موتور کمپرسور
توجه داشته باشید که برخی از مدل های برد الکترونیکی دارای موتورهای کندانسور هستند که از ولتاژ 110 ولت متوقف می شوند. اگر مال شما باشد نمی توانید با استفاده از روشی که در زیر شرح داده شده موتور را از روی برد بررسی کنید. این بخش فقط برای مدل هایی است که با فن های کندانسور 13ولت DC کار می‌کند . فن های DC کاملاً محصور شده و معمولاً سراميکی سفید هستند.

Enter your keyword