تماس با ما: 09132009890
0 Items - £0.00
0
  • No products in the cart.

تعمیر یخساز یخچال

تعمیر یخساز یخچال
تعمیر یخساز یخچال

تعمیر یخساز یخچال

نمایندگی تعمیرات یخساز آمریکایی

تعمیر یخساز یخچال

تعمیر یخ ساز یخچال آمریکایی

خدمات یخچال الکترولوکس
یکی از مهمترین معضلاتی که برای هر خانواده ای ممکن است اتفاق بیوفتد خرابی لوازم برقی و آشپزخانه است حال اگر این خرابی مربوط به وسایل مهم‌تر مثل یخچال فریزر باشد که به تعمیرکار احتیاج پیدا می‌کنید. اگر شما هم نیازمند تعمیر یخچال الکترولوکس خود هستید، با مرکز تخصصی تعمیرات الکترولوکس در ارتباط باشید یکی از مشکلاتی که بسیاری با آن مواجه هستند یعنی تعمیر یخ‌ساز یخچال الکترولوکس است با ما همراه باشید.

تعمیر یخساز یخچال

تعمیر یخچال الکترولوکس

مشخصات کلی یخچال الکترولوکس
در استفاده از این یخچال بر اساس نوع کارایی یخچال و تنظیمات اعمالی بر یخچال ما، انرژی‌ مصرف می‌ شود. این انرژی صرف یخ‌سازی در یخچال فریزر و ایجاد هوای سرد می شود. 1

برای همین در تولید یخچال آمریکایی الکترولوکس تمام تلاش متخصصان این است که سطح مصرفی این انرژی را پایین بیاورند یا به عبارتی به سطح A برسانند. سطح A به معنای این است که یک یخچال کاملاً کم مصرف باشد.

نمایندگی تعمیرات یخچال الکترولوکس

ظرفیت فضای داخلی یخچال الکترولوکس یکی از ویژگی‌های مهم این یخچال است. این ظرفیت بر اساس لیتر بیان می‌شود. قسمت‌های یخ‌ساز داخل فریزر تا حد ممکن نباید دارای برفک باشند. فریزر یک یخچال هرچه کمتر برفک داشته باشد، عمل تهویه و سرد کردن هوا راحت‌تر و مطلوب است.

تعمیرات و فروش قطعات یخساز


دلایل اصلی خاموش کار کردن یخچال الکترولوکس

علل غیر فنی خرابی یخ‌ساز یخچال
همه ی اجزای یخچال الکترولوکس یا هر یخچال دیگری در جهت سرد کردن، یخ کردن و تصفیه کردن انجام می‌گیرد. یخ‌ساز قسمتی از یخچال است که ممکن است به دلایل بسیار زیادی، معيوب شود.

مشکلات یخچال الکترولوکس

علل غیر فنی خرابی یخ‌ساز یخچال
همه ی اجزای یخچال الکترولوکس یا هر یخچال دیگری در جهت سرد کردن، یخ کردن و تصفیه کردن انجام می‌گیرد. یخ‌ساز قسمتی از یخچال است که ممکن است به دلایل بسیار زیادی، معيوب شود.

خدمات ساید بای ساید آمریکایی الکترولوکس

معمولاً علت این مشکلات فنی نیست و مربوط به استفاده نادرست کاربران از این یخچال می باشد. یخ‌ساز قسمتی از یخچال است که به چند قسمت دیگر متصل است و بر اساس عملکرد آن‌ها کار می‌کند. هرکدام از این قسمت‌ها اگر دچار مشکل شوند، یخ‌ساز به درستی کار نمی‌کند.

خرابی یخچال الکترولوکس

اولین مورد، مدار تنظیم هوای یخچال است. این سیستم مشخص‌ کننده میزان یخ‌زدگی فریزر و سردی هوای یخچال است. در اثر خراب شدن مهره تنظیم دما یا سیستم تنظیم دمای یخچال، دستور سرد شدن به سنسور های فریزر ارسال نخواهد شد یا به‌درستی عمل نخواهد کرد.
که در این صورت یخسازی یخچال انجام نخواهد شد. پس به‌عنوان اولین گزینه، باید سیستم برودت یخچال را بررسی کنید. جالب این است در این صورت یخ‌ساز یخچال دچار هیچ مشکلی نشده است و فقط قطعات متصل به آن خراب‌شده‌اند.

مشکلات یخچال ساید الکترولوکس

یکی دیگر از مشکلات عدیده‌ای که باعث عدم صحیح انجام شدن کار یخ‌ساز می‌شود، جلوگیری از انتشار هوای درون یخچال می‌باشد. به دلایل بسیاری هوای سرد بین فضای داخلی یخچال و فریزر منتشر نمی‌شود و درنتیجه گرمای درونی از بین نخواهد رفت و یخساز دچار مشکل می شود.

جلوگیری از خرابی یخساز

برای جلوگیری از بروز این مشکل به پیشنهاد مسترساید، بسته‌بندی‌های مواد غذایی و ظروف را به دیواره پشتی یخچال نچسبانید. قابلمه‌های بزرگ را در قسمت جلویی یخچال قرار دهید و چند وقت یک‌بار فضای داخلی یخچال الکترولوکس را تمیز کرده و دوباره چینش کنید.

تعمیر یخساز یخچال الکترولوکس

یخ‌ساز یخچال الکترولوکس به دلایل زیادی ممکن است کار نکند. یا به عبارتی دلایل بسیاری وجود دارند که یک یخ‌ساز دچار مشکل شود، چراکه یخ‌ساز از یک سیستم پیچیده با کارایی ساده بهره‌مند است.

باید دقت کنید که لوله‌های آب در یخچال برای آب‌رسانی به یخ‌ساز سالم هستند و آب با فشار خوب به یخ‌ساز می‌رسد. رسیدن آب به یخ‌ساز به معنای داشتن فشار خوب است . درصورتی‌که لوله‌های آب‌رسانی به یخ‌ساز دچار مشکل یا یخ‌زدگی شوند، یخساز یخچال دچار مشکل شده و یخچال ساید یخ نمی سازد.

علت کار نکردن یخساز الکترولوکس

یکی از قطعاتی که در صورت کهنه شدن یا ازکارافتادن آن باعث جلوگیری از کار کردن یخ‌ساز می‌شود، فیلتر آب داخل یخچال است. در بعضی از یخچال الکترولوکس شما اگر یک عدد فیلتر آب دارید، 6ماه یکبار آن را چک نمائید . همان‌طور که گفته شد باید به‌درستی دمای یخچال را تنظیم کنید تا یخ‌ساز به‌درستی کار کند. دمای منفی ۱۸درجه سانتی‌گراد برای یخسازی مناسب می‌باشد.

تعمیر یخ ساز یخچال

علت خرابی یخساز الکترولوکس, یخساز یا آیس مایکر دارای یک گیربکس است که نقش بسزایی در عملکرد آن دارد. گیربکس و شانه یخ‌ساز در یک یخچال الکترولوکس یک موتور پرقدرت دارد که باعث به حرکت درآمدن شانه یخ‌ساز شده و ایجاد یخ می کند.

تعمیر موتور یخساز

با شروع حرکت موتور یخ‌ساز، بازوی آن شروع به کار کرده و یخ از قالب یخساز به ظرف می‌ریزد. از طرفی این مدول یک سیستم اتوماتیک دارد و زمانی که دمای تنظیمی یخچال به منفی 18 درجه رسید، به‌صورت خودکار پیامی به شیربرقی آب ارسال می‌کند و یخ‌سازی دوباره انجام می گیرد.

خرابی های یخساز

دلیل خرابی‌های یخچال
دلیل اینکه روی تنظیم دمای یخچال الکترولوکس تأکید داشتیم، همین مورد می‌باشد. برای همین در تعمیر یخ‌ساز یخچال الکترولوکس یکی از گزینه‌هایی که در ابتدا باید چک شود، همین قسمت از آن است.
اما یخساز چگونه باعث عدم یخ‌سازی می‌شود؟
زمانی که گیربکس به‌درستی کار نکند، موتور به حرکت در نخواهد آمد و هیچ پیامی به شیر آب هم ارسال نخواهد شد. درنتیجه هیچ یخ‌سازی صورت نخواهد گرفت. در بسیاری اوقات هم باوجوداینکه یخ‌سازی انجام گیرد بازهم یخ به ظرف یخ ریخته نمی شود، زیرا بازوی آن به حرکت درنمی آید.

ترموستات یخساز

مشکلات ترموستات یخساز الکترولوکس
قطعه‌ای در سیستم یخ‌سازی یخچال وجود دارد که وظیفه آن کنترل و نظارت بر پروسه یخ‌سازی یخچال است. ترموستات یخ‌ساز قطعه‌ای است که یخ‌سازی را در یخچال کنترل می‌کند و هرگونه خرابی برای این قطعه از یخچال به معنای عدم انجام درست پروسه یخ‌ ساختن در یخچال ساید است.

عملکرد ترموستات یخ‌ساز در یخچال های آمریکایی به این شکل است که زمانی که دمای قالب یخ به حدنصاب رسید، دستور تخلیه توسط ترموستات صادر خواهد شد. سپس یخ‌های به وجود آمده به داخل ظرف مخصوص آن ریخته می شود . پس‌ازآن ترموستات دستور دیگری صادر می‌کند که قالب یخساز توسط شیربرقی از آب پر شود.

عملکرد یخساز ساید

حال تصور کنید که ترموستات یخ‌ساز یخچال الکترولوکس دچار عیب و نقصی شود. به‌این‌ترتیب دستورات لازمه صادر نخواهد شد و عمل‌های تخلیه و بارگیری یخ و آب صورت نخواهد گرفت. درنتیجه چنانچه این قطعه دچار مشکل شد، با تکنسین تعمیر یخچال الکترولوکس تماس بگیرید.

مشکلات یخساز یخچال ساید آمریکایی

نکات مهم برای جلوگیری از خرابی دستگاه یخساز
مطمئناً آگاه هستید که برای اینکه یخ‌ساز به‌خوبی کار کند و پروسه یخ‌سازی در یک یخچال الکترولوکس به‌خوبی انجام شود، دمای فضای درونی باید به منفی ۱۸ درجه برسد؛ اما در یک یخچال الکترولوکس عوامل زیادی وجود دارند که ممکن است یخچال شما احتیاج به تعمیر پیدا کند . برای جلوگیری از این مشکلات کافی است چند کار ساده انجام دهید، درغیر این صورت یخچال نیاز به بازدید دارد.

تاثیر فشار آب بر یخساز

تاثیر فیلتر آب بر یخساز

فیلتر آب داخلی یخچال را چند وقت یک‌بار تعویض کنید. این کار کمک زیادی به یخساز یخچال و شیربرقی می کند.
کمپرسور یخچال و کندانسور :
وقتی این بخش از یخچال دچار مشکل می شود، باید تعمیرات اساسی انجام شود. برای جلوگیری از این مشکلات کافی است چند وقت یک‌بار آن را خوب تمیز کرده و پشت یخچال با فاصله مناسبی از دیوار قرار بگیرد . استفاده از محافظ‌ برق مناسب از خرابی‌های موتور جلوگیری می کند.

سرویس کندانسور یخچال

سعی کنید چند وقت یک‌بار و به‌صورت مرتب کندانسور جنب موتور قسمت پشت یخچال و فضای درونی لوله های گاز یخچال را از گرد و غبار ، هرگونه زباله و.. تمیز کنید. این کار باعث می‌شود سیستم سردکننده یخچال به‌خوبی کار کند و درنتیجه عمل یخ‌سازی بهتر می شود. دقت داشته باشید که دمای بیرونی یخچال قسمت پایین کندانسور در سرد کردن آن بسیار مهم است و نباید از دمایی، بالاتر باشد که در این صورت سنسورهای یخچال در تشخیص دمای یخچال موفق نخواهند بود و ترموستات یخ‌ساز به‌درستی کار نخواهد کرد.

تعمیر یخساز یخچال آمریکایی

نگهداری یخچال الکترولوکس

یخچال‌ الکترولوکس برندی با کیفیت و با طراحی بسیار زیبا هستند. این یخچال توسط کمپانی به همین اسم به‌طورمعمول در مکزیک مونتاژ می‌شوند. یکی از بهترین ویژگی های این مدل یخچال ها، یخ‌ساز آن است.
یخ‌ساز این یخچال‌ها در طرح‌های متفاوت و زیبا در یخچال قرار داده می‌شوند. گاهی این یخ‌سازها به علت استفاده نادرست ازجمله تنظیم نادرست، خرابی سنسورها و… به‌درستی کار نمی‌کنند. خیلی از این مشکلات یخچال ساید با چند کار ساده در خانه تعمیر می‌شوند؛ اما مشکلات فنی یخ‌ساز این یخچال‌ها مانند ترموستات یخ‌ساز و گیربکس آن نیاز به تعمیرات اساسی دارد.

خدمات یخچال الکترولوکس

خدمات تعمیر یخچال الکترولوکس در اصفهان
قبل از هرگونه تصمیم برای تعمیر و یا تعویض موتور یخچال با متخصصین مسترساید تماس بگیرید|09132009890

Write a Message

Your email address will not be published.

Related Posts

Call Now Buttonهم اکنون تماس بگیرید09132009890

Enter your keyword